Statystyka
Odsłon : 1565459
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Start System multimedialny w kościele

System multimedialny w kościele

Najtańszy System Multimedialny w Kościele - tylko u u nas.

 

Uwaga:

Tylko u nas dodatkowo oferujemy darmową fachową pomoc w zakresie doboru urządzeń, montażu i obsługi systemu multimedialnego w Państwa koście. Doradzamy i najczęściej kompletujemy oraz konfigurujemy sprzęt w naszej firmie i wysyłamy do klienta. Koszt montażu, robocizny i uruchomienia nie jest wliczony w naszą usługę. Montaż i uruchomienie systemu multimedialnego w kościele wykonujecie Państwo we własnym zakresie, najczęściej pod naszym nadzorem - usługa ta jest bezpłatna i w znaczny sposób obniża całkowite koszty systemu multimedialnego w kościele. Do tego całkowicie darmowy program  i baza pieśni kościelnych do prezentacji w kościele. W razie jakichkolwiek problemów z urządzeniami zapewniamy pełną opiekę gwarancyjną, jak i pogwarancyjną.

 

Opis systemu

 

System multimedialny - zestaw transmisji bezprzewodowej

System bezprzewodowy do prezentacji i wyświetlania slajdów, napisów i filmów  w kościele umożliwia bezprzewodowe podłączenie sygnału VGA lub HDMI do projektora, monitora, ekranu LCD, LED HDTV lub innego urządzenia z wejściem VGA lub HDMI.

Podczas prezentacji bezprzewodowej można sterować transmisją przesyłania sygnału do projektora, TV z jednego punktu np. organista lub ołtarz itp (nadajnik-odbiornik) zakres transmisji do 150m lub praktycznie z każdego miejsca w kościele np. dowolnej ławki, z chóru lub ołtarza, bocznej nawy (zakres transmisji do 40m specjalny router).

 

Ekrany plazmowe TV  lub LED

Ekrany plazmowe (lub LED) mogą występować zamiast ekranów z projektorem lub razem z nimi.

 

 

Podgląd dla księży może być pomocny w prowadzeniu nabożeństwa, a dla służby liturgicznej w czynnym udziale w śpiewie.

 

Stanowiska (punkty) sterowania bezprzewodowego.

W podstawowej wersji systemu multimedialnego przewiduje się 1 przenośne stanowisko sterowania systemem multimedialnym w kościele (system typu nadajnik-odbiornik) zasięg w zależności od typu zastosowanego urządzenia 50-150m. Punkt sterowania to organista najczęściej na chórze lub w dowolnym miejscu kościoła gdzie jest zasilanie sieciowe.

W rozszerzonej wersji systemu multimedialnego przewiduje się  przenośne stanowisko sterowania systemem multimedialnym w kościele (system typu router) zasięg 40-60m. Punkt sterowania dowolny w zasięgu 40-60m od projektora , monitora typu LED FULL HD lub 4K (system wymaga podstawowej znajomości komputera i połączeń sieciowych).

Sterowanie odbywa się z klawiatury komputera . Opcjonalnie można sterować systemem komputerem z ekranem dotykowym lub za pomocą klawiatury , co pozwala na jeszcze łatwiejsze sterowanie, zwłaszcza dla starszych osób.Wszystkie komputery pracują w systemie operacyjnym Windows.

obraz na ekranie LED

Pomocnik prezentacji w programie OPEN SONG

System multimedialny - zestaw transmisji bezprzewodowej i przewodowej

Łatwe w użyciu a jednocześnie bogate w oferowane funkcje narzędzie wspomagające oprawę liturgii i pracę duszpasterską w parafii. System wyświetlania w kościele tekstów pieśni, a także prezentacji, filmów, zdjęć itp za pomocą projektora multimedialnego. Montowany przez nas system składa się ze stacji bazowej-komputera, programu do prezentacji slajdów, elektrycznego rozwijanego ekranu projekcyjnego i projektora multimedialnego. Komputer współpracuje z wieloma programami, które pozwalają między innymi na wyświetlanie obrazu z kamer video, wyświetlanie tekstów, obrazów, plików filmowych, projekcji plików prezentacji, odtwarzanie muzyki.  Z naszej strony internetowej można pobrać darmowy program OpenSong do prezentacji multimedialnej wraz z bazą tekstów pieśni kościelnych, który jest idealny do pomocy  w prowadzeniu liturgii.Komputer sterujący najczęściej umieszczony przy organiście może być dodatkowo wyposażony płatny  program Microsoft PowerPoint (lub bezpłatny Open Office lub Libre Office) oraz opcjonalnie w bezprzewodowy pilot do wygodniejszej obsługi programu.

Przykładowe stanowisko u organisty zarządzające i sterujące wyświetlaniem pieśni oraz prezentacją multimedialną w kościele

Oprogramowanie zarządzające projekcją powinno wspierać jak najwięcej części Mszy Świętej i nabożeństw. Wyświetlanie samych pieśni nie jest wystarczające (tak jest w przypadku tablic typu LED). System multimedialny w kościele  zapewniać wyświetlanie codziennych refrenów psalmów (a także pełnych czytań Liturgii Słowa w razie potrzeby), specjalnych slajdów z ważnymi informacjami np. intencjami Mszy Świętych, a także pozwalać na wyświetlenie ogłoszeń parafialnych.

Ekran do projekcji  (wielkość i rodzaj w zależności od potrzeb) może być ramowy, elektrycznie zwijany, sterowany pilotem.


Projektor multimedialny (typ projektora ustalany indywidualnie do warunków pracy) Urządzenia do przesyłu obrazu z komputera do projektora (przewodowo lub bezprzewodowo - zależnie od możliwości)


Pod nieobecność organisty, teksty pieśni mogą być wyświetlane przez ministranta lub kościelnego, wykorzystujących przygotowane i zapisane wcześniej w pamięci systemu zestawy. Obsługa odbywa się wówczas poprzez zlokalizowany w zakrystii lub przy ołtarzu komputer lub bezprzewodowego pilota.

Konstrukcja techniczna systemu, konfiguracja i dobór sprzętu oraz systemu instalacji, dostosowywane są do warunków kościoła. Oferujemy bezpłatne szkolenia użytkowników w zakresie sprawnego i pełnego wykorzystywania systemu. System z naszej strony jest objęty wsparciem technicznym na czas nieokreślony

Opis możliwości systemu

Wyświetlanie pieśni

Dzięki stworzonej bazie pieśni kościelnych, które są podzielone na kategorie i okresy liturgiczne, organista, ministrant, kościelny lub inna osoba obsługująca system  może szybko wybrać te pieśni, a nawet poszczególne slajdy, które w danym momencie są najbardziej odpowiednie, np.: korespondują z czytaniami lub konkretnym świętem, ma tutaj pełną dowolność.

 

Przykładowa prezentacja pieśni "Czarna Madonna" - w przykładzie zastosowano różne podkłady tła dla pieśni

 

Przykładowa prezentacja pieśni "Gdy Śliczna Panna" - w przykładzie zastosowano różne podkłady tła dla pieśni

 

 

Można dodawać nowe pieśni do śpiewnika, a każdy utwór można łatwo edytować. Można też zapisywać i wczytywać zestawy pieśni (i multimediów). Utwory mogą posiadać różne style wyświetlania, można ustawić m.in.: kolory, graficzne tło, kontur dla tekstu czy też animowane przejścia pomiędzy slajdami.

Wyświetlanie pieśni - film z opisem działania programu OpenSong do prezentacji pieśni w kościele

Sterujący systemem ekran dotykowy przypisany dla organisty.

Wsparcie Liturgii Słowa

System pozwala także na prezentację tekstów Liturgii Słowa lub wybranych fragmentów Pisma Świętego.

Kapłan który przygotowuje kazanie na bazie Słowa Bożego, może wyświetlić całe czytania lub te fragmenty nad którymi chce się zatrzymać, które chce objaśnić.

Prezentacja  informacji np. intencje, ogłoszenia, zapowiedzi itp.

Na ekran projekcyjny można także przekazać intencje Mszy Świętych, ogłoszenia parafialne lub slajdy okolicznościowe (np.: chrzest czy ślub).


Prezentacja multimedialna w programie OpenSong  "Ogłoszenia Kościelne, Intencje Mszalne" - film

 

Dzięki możliwości wyświetlania filmów, zdjęć  można pokazać parafianom relacje z pielgrzymek, kościelnych uroczystości, czy też innych wydarzeń duszpasterskich.Możliwość odtwarzania filmów z plików video, lub ich fragmentów, może być bardzo wartościowe dla parafian, zwłaszcza dla tych młodszych.


Przykładowe elementy systemu multimedialnego w kościele

Poniżej zamieszczone są elementy składowe Systemu multimedialnego dla kościoła z darmowym oprogramowaniem i bazą pieśni kościelnych dla programu OpenSong.. Oprogramowanie można instalować na nieograniczonej liczbie komputerów bez żadnych opłat licencyjnych.

 

Wyświetlanie tekstów pieśni (slajdów) i obrazów


 

Można wyświetlać obraz na ekranie projekcyjnym z użyciem projektora multimedialnego albo na ekranach plazmowych, LED itp.. Możliwe jest też wyświetlanie obrazu na kilku punktach wyświetlania (np. na ekranie z projektorem, na ekranie w nawie kościoła (LED, PLAZMA) i na monitorze w prezbiterium).

 

Ekran elektryczny do projekcji obrazów

 

 

Ekran rozwijany elektrycznie do pionu na pilota

  • Pilot radiowy - zasięg do 100 m

  • Regulacja płynna, przy rozwijaniu z kasety ekran
    można zatrzymać w dowolnej pozycji

  • Ekran podwieszany, rozwijany elektrycznie

  • Zastosowana powierzchnia projekcyjna - Matt White zapewnia doskonałe wrażenia wizualne wyświetlanych obrazów, zarówno filmów jak i prezentacji. Polecana do kina domowego, jak też do sal prezentacyjnych, szkoleniowych, lekcyjnych. Może być stosowana przy silnym oświetleniu, znajdującym się z tyłu ekranu.

Projektor multimedialny

 

W zależności od wielkości ekranu i odległości od niego dobieramy projektor. Pod uwagę trzeba też wziąć jasność kościoła – podane moce projektorów do wielkości ekranu i odległości od niego dobieramy projektor.

Rozwiązaniu przedniej projekcji z projektorem krótkoogniskowym (bez zoomu).

Przy odległości od ekranu do ostatniego rzędu ławek rzędu 40m ekran o szerokości 220 cm daje bardzo dobrą wielkość (widoczność) liter (ok 20 cm), ale wtedy trzeba zastosować mocniejszy projektor.

Ekrany plazmowe, LED

Ekrany plazmowe (lub LED) mogą występować zamiast ekranów z projektorem lub razem z nimi.

Podgląd dla księży może być pomocny w prowadzeniu nabożeństwa, a dla służby liturgicznej w czynnym udziale w śpiewie.

 

 

Sterowanie systemem


 

Sterowanie z komputera głównego

Komputer główny z darmowym oprogramowaniem OpenSong zarządza wyświetlaniem tekstów pieśni (slajdów), darmowym oprogramowaniem OPEN OFFICE , LIBRE OFFICE (wykorzystywany również dla funkcji automatyczny organista) , ADAUCITY, POWERPOINT VIEWER.


 

Zaleca się stosowanie jako stanowiska głównego przenośnego komputera typu laptop – podczas zimy w chłodne i wilgotne dni komputer używamy podczas mszy świętej. Po zakończeniu mszy w bieżącym dniu na aby zapobiegać zawilgoceniu komputera zabieramy go w ciepłe miejsce np. na plebanię, do domu organisty itp.

( z doświadczenia wiemy że stacjonarne komputery czasami główne ulegały awarii z powodu zimna i wilgoci i przy zakupie nowych pojawiał się problem z płatnymi licencjami do prezentacji w kościele – czego nie ma w przypadku programu OpenSong). Program działa na odpowiednio skonfigurowanym komputerze.

 

Stanowiska sterowania

 

W podstawowej wersji systemu multimedialnego przewiduje się dwa stanowiska sterowania systemem multimedialnym w kościele.

Pierwszy punkt sterowania to organista najczęściej na chórze (sterowanie załączeniem i wyłączeniem projektora po sieci LAN lub pilotem), przesyłanie sygnału Video (pieśni filmy prezentacje itp.) oraz audio z komputera.

Drugi punkt sterowania to prezbiterium lub zakrystia w zależności od potrzeb w kościele.

Dodatkowo dla niektórych typów projektorów istnieje możliwość sterowania pilotem dla wcześniej przygotowanej prezentacji.

Sterowanie odbywa się z klawiatury komputera lub za pomocą myszy.

Opcjonalnie można sterować systemem komputerem z ekranem dotykowym lub za pomocą klawiatury , co pozwala na jeszcze łatwiejsze sterowanie, zwłaszcza dla starszych osób.

 

 

Dodatkowe stanowisko sterowania pozwala sterować wszystkimi funkcjami oprogramowania OpenSong i i innych programów do prezentacji i wyświetlania pieśni, filmów. Dodatkowe punkty sterowania mogą być rozszerzone do drugiego komputera, tabletu dotykowego itp. Wszystkie komputery pracują w systemie operacyjnym Windows.


Funkcja "AUTOMATYCZNY ORGANISTA"

Proponowany system multimedialny może też odtwarzać przygotowane wcześniej nagrania  organowe, chóru, scholi kościelnej  pełniąc funkcję AUTOMATYCZNEGO ORGANISTY, służąc do pomocy w śpiewie podczas nabożeństw. Sterowanie urządzeniem może być dokonywane z dowolnego miejsca np. ołtarz, zakrystia   drogą radiową lub bezpośrednio z komputera. Obsługa jest bardzo prosta i nie rozprasza w prowadzeniu liturgii. Urządzeniem sterować może dowolna osoba np. ministrant, kościelny lub ksiądz prowadzący mszę.

W ramach usługi udostępniamy i instalujemy na komputerze  bezpłatne oprogramowanie do nagrywania plików muzycznych w najbardziej popularnym formacie MP3. Wystarczy teraz do komputera (laptop wchodzący w  skład wyposażenia) podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku np. mikrofon, organy, sygnał zmiksowany (poprzez mikser audio) chóru, scholi i dokonać jego rejestracji i zapisu na komputerze. Zapisu można dokonać w systemie stereo np. 1 kanał śpiew, 2 kanał podkład muzyczny. W zależności od potrzeb możemy odtwarzać sam podkład muzyczny  lub podkład muzyczny scalony  ze śpiewem (w instalacji nagłośnieniowej kościoła) wraz projekcją wizualną tekstu na ekranie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla kościołów w których organista jest zazwyczaj w niedzielę i święta - można samemu nagrać pieśni i  stałe części mszy ( z własnym organistą) i odtwarzać je podczas nabożeństw w tygodniu. Sprawi to, że msze przestaną być ciche. Oczywiście w ramach usługi przeszkolimy  w zakresie obsługi systemu multimedialnego i zainstalowanych do pomocy programów. Służymy też bazą pieśni kościelnych do prezentacji w kościele.

Jesteś zainteresowany zakupem systemu multimedialnego  i montażem w  Kościele - zadzwoń do nas.

 

Zobacz też:

Bezprzewodowy system multimedialny dla kościoła

Kontakt

 

Tagi:


system multimedialny w kościele,wyświetlanie pieśni w kościele, system multimedialny dla kościoła, teksty pieśni w kościele, bezprzewodowy system multimedialny dla kościoła, montaż projektora wraz z ekranem w kościele, baza pieśni kościelnych, wyświetlanie tekstów pieśni, sterowanie systemem multimedialnym w kościele, rzutnik multimedialny do komputera, pieśni, projektor z ekranem do kościoła, slajdy do kościoła, projektor w kościele, projektor i komputer dla organisty, liturgia w słowach , projektor, ekran, katechizacja multimedialna, system  nagłośnienia i prezentacji kościelny projektor slajd, system multimedialny do kościoła, ekran sterujący dotykowy, sterowanie systemem multimedialnym z poziomu smartfona lub tabletu, dotykowy panel sterujący, zdalnie sterowany ekran elektryczny , komputer, zdalne sterowanie, ekran elektryczny, slajdy z pieśniami, śpiewnik, nowoczesny Kościół, Słowo Boże w Kościele,  Droga Krzyżowa w systemie multimedialnym, Gorzkie żale na ekranie komputera i ekranu, teksty Liturgii Słowa, system multimedialny w kościele, darmowa baza pieśni kościelnych,

 

Konstrukcja techniczna systemu, konfiguracja i dobór sprzętu oraz systemu instalacji, dostosowywane są do warunków kościoła z punktu widzenia jego przestrzeni i stylu.

Jesteśmy otwarci na uwagi i propozycje odnośnie funkcjonowania systemu i ewentualnych jego modyfikacji. Oferujemy bezpłatne szkolenia użytkowników w zakresie sprawnego i pełnego wykorzystywania systemu.

System z naszej strony jest objęty

Poprawiony (wtorek, 10 kwietnia 2018 14:51)