Statystyka
Odsłon : 1591201
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Start Nagłośnienie dla kościoła

Nagłośnienie dla kościoła

W budynkach sakralnych podczas projektowania systemu nagłośnienia bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego systemu nagłaśniającego spełniającego warunki akustyczne oraz odpowiednie rozmieszczenie głośników, które zapewnią że dźwięk będzie docierać do każdego słuchacza w czystej i wyrazistej postaci przy stosunkowo niedużym natężeniu siły głosu. Ważne aby muzyka w kościele była wysokiej jakości o odpowiedniej głośności pozwalająca się w pełni zaangażować w modlitwę.

Jakość współczesnych nagłośnień znacznie przewyższa wczorajsze osiągnięcia w akustyce, a możliwości dzisiejszych nowoczesnych systemów nagłaśniających są tak duże jak nigdy dotąd.

 

Głośniki w kościele


Głośniki to końcowe ogniwo elektroakustycznego łańcucha i jest ono tak ważne jak pozostałe elementy systemu nagłośnieniowego. Dobrze dobrane głośniki muszą spełniać poniższe warunki.

 

  • dla mowy głos ludzki pokrywa relatywnie niskie pasmo od 100Hz do 6000Hz najbardziej koncentrując się w okolicy częstotliwości 600Hz.

  • zakres słyszalności dla ludzkiego ucha wynosi 16-20000Hz (powyżej15000 Hz ludzie z wybitnym słuchem)

  • Muzyka i instrumenty muzyczne 50-20000Hz

Pasmo przenoszenia głośnika powinno zawierać się w granicach 200-18000Hz.Głośniki stosowane w kościele można lepiej zamaskować czyli dopasować kolorystyką do stylu kościoła. Zainstalowanie głośników bliżej słuchaczy spowoduje, że głos będzie lepiej słyszalny. Wyższa jakość dźwięku rozchodzącego się w kościele jest uzyskiwana dzięki zastosowaniu filtrów  i korektorów dźwięku.Mikrofony w kościele


Najczęściej montowanymi mikrofonami w kościele przy ołtarzu głównym i na mównicy są mikrofony pojemnościowe na giętkim ramieniu. Posiadają dyskretny wygląd, zapewniają najwyższą jakość dźwięku w nagłośnianiu świątyń. Membrana mikrofonu pojemnościowego jest bardzo lekka i elastyczna stąd szybko reaguje na fale ciśnienia akustycznego (mowa). Zaletą takich mikrofonów jest możliwość mówienia z odległości 0,5 do 1 m od mikrofonu

Dla obsługi organisty powinien być typu mikrofon dynamiczny.

Systemy mikrofonowe bezprzewodowe

Są dodatkowym elementem wyposażenia systemy nagłośnienia kościoła używane przy różnych okolicznościach (Droga Krzyżowa, modlitwy przy Grobie Pańskim, Msza św. dla dzieci, uroczystości ślubne).


 

Wzmacniacz w kościele

Jednym z najbardziej zaniedbanych i źle pojmowanych części systemu nagłośnieniowego jest wzmacniacz mocy. Wzmacniacz jest niczym silnik w samochodzie. Dobry wzmacniacz jest odtworzyć wszystkie słyszalne przez człowieka częstotliwości, musi spełniać wygórowane wymagania w zakresie sopranów i basów. Nowoczesny wzmacniacz wyposażony powinien być wielopunktowy equalizer i eliminator sprzężeń, który umożliwia precyzyjną korekcję charakterystyki dźwięku w obiektach o bardzo trudnych warunkach akustycznych.
Wzmacniacz powinien uaktywniać tylko te mikrofony, które używane są w danym momencie, co eliminuje wpływ dźwięku otoczenia dochodzący z niepotrzebnie otwartych kanałów mikrofonowych.


Dobry dobór urządzeń nagłośnienie kościoła odgrywa bardzo ważną rolę i odpowiada za końcowy efekt rozprowadzenia dźwięku.

Z naszych usług skorzystało już ponad 200 kościołów.

Proponowane nagłośnienia  dobieramy do indywidualnych warunków w kościele. Zapraszamy do kontaktu tel.

kom. 507 785 753 ; 516 933 264

tel/fax 52 3951182

 

Zobacz koniecznie filmy z procesji i marszów z wykorzystaniem nagłośnienia firmy ECHO AQUSTIC

 

 

Procesja Bożego Ciała - film

 

Marsz Dla Jezusa - film

 

Zobacz też:

Bezprzewodowy system multimedialny dla kościoła

Tagi:nagłośnienie kościołów, nagłośnienia kościołów, nagłośnienie kościoła, nagłośnienie do kościoła, mikrofony do kościoła, mikrofony kościelne, wzmacniacz do kościoła, Nagłośnienie kościelne, mikrofon do kościoła, mikrofon do koscioła, kamerzysta chojnice, nagłaśnianie kościołów, Nagłośnienie w Kościołach, mikrofon kościelny, nagŁośnienia do kościoŁów, nagłośnienia kościelne sprzęt, mikrofon bezprzewodowy do kościoła, nagłośnienie w kościele, Mikrofony bezprzewodowe do Kościoła, nagłosnienie kosciołów, nagłośnienia kościelne, nagłosnienie kościołów, wzmacniacze do kościoła, nagłosnienia kościołów, mikrofon do kosciola, mikrofony koscielne, mikrofony do kościołów, mikrofon koscielny, nagłośnienia w kościołach, NAGŁOŚNIENIE DO KOŚCIOŁÓW

Poprawiony (niedziela, 12 października 2014 22:03)