Buy professional website templates for an affordable price and sign up with the best web host.

Jezioro Bardze (Dużych Okoni)

Drukuj
Kategoria: Jeziora
Opublikowano
Administrator Odsłony: 12443

Jezioro Bardze (Dużych Okoni, Kopernica) to śródleśne  rynnowe jezioro lobeliowe, bezodpływowe, w kompleksie borów  położone na Równinie Charzykowskiej, obejmuje typowe śródleśne jezioro lobeliowe, zasiedlone m.in. przez elismę wodną. Od północy do jeziora przylega płat brzeziny bagiennej na torfie. Okolice jeziora  w całości pokryte są jest borami – w większości sosnowymi, częściowo borową postacią brzeziny.  Wokół rozciągają się liczne rezerwaty (Jezioro Bardze Małe, Jezioro Sporackie), jeziorka , ostoje zwierzyny i ptactwa. Piękne krajobrazy, czyste powietrze, absolutna cisza i spokój, z dala od skupisk ludzkich. Ukształtowanie dna jest średnio urozmaicone, stoki są dość strone. Roślinność wodna jest dobrze rozwinięta.

Jezioro Bardze jako nieliczne  jezioro w okolicach Chojnic nie jest systematycznie odławiane przez dotychczasowego dzierżawcę. Dzierżawca stawia przede wszystkim na wędkarzy. Jesienią 2012 r. dokonano zarybień 2 kg sztukami karpia i dużymi prawie 1kg sztukami karasia srebrzystego. Do tego dochodzą ponad 2kg liny i leszcze - prawdziwe eldorado dla spławikowca.

Tak więc wędkarzu na wiosnę kazdego roku kije wędkarskie będą się nieustannie wyginać pod siłą złowionych ryb.

Podczas tegorocznej zimy 2013/2014 z lodu łowione były  ponad kilowe garbusy zaliczając to jezioro do legendarnych jezior śródleśnych. Potwierdzony mamy też kontakt z rybą "życia" jakim niewątpliwie był hol ponad 10 kg szczupaka który został wypuszczony  do jeziora.

 

 

 Z ostatniej chwili:

26-27 kwiecień 2014 - łowimy już liny, leszcze, duże okonie - czekamy na karpie i ponad kilowe karasie.

Mapa batymetryczna:

bardze

Dane morfometryczne:

  • powierzchnia (ha) 15,0

  • głębokość maksymalna (m) 11,8

  • głębokość średnia (m): 5,4

  • długość maksymalna (m): 1010

  • szerokość maksymalna (m) 210

  • długość linii brzegowej (m) 2260

Ichtiofauna

struktura gatunkowa wg odłowionej masy

 

Wędkowanie z przewodnikiem tel. 507 785 753

 

  Licencje (opłaty) za połów ryb

Joomla 1.7 Templates designed by College Jacke