Buy professional website templates for an affordable price and sign up with the best web host.

Jezioro Lipczyno Wielkie

Drukuj
Kategoria: Jeziora
Opublikowano
Super User Odsłony: 14757

Jezioro Lipczyno Wielkie to śródleśne jezioro w położone  na obszarze gminy Przechlewo. W przeszłości jezioro to wraz z Jez. Lipczyno Małe stanowiło jeden wspólny akwen. Obecnie jeziora połączone są ciekiem wodnym wchodzącym w skład zlewni rzeki Lipczynka. Jest to jedno z wielu  czystych ekologicznie jezior w na Terenie Borów Tucholskich, otoczone potężnymi borami sosnowymi. Wokół rozciągają się liczne rezerwaty, jeziorka, ostoje zwierzyny i ptactwa. Piękne krajobrazy, czyste powietrze, absolutna cisza i spokój, z dala od skupisk ludzkich i ruchliwych szos. Ukształtowanie dna jest średnio urozmaicone, stoki są  łagodne. Roślinność wodna jest  dobrze rozwinięta.

Oficjalny rekord okonia, który widniał w tabeli rekordów Polski od 1986 do 2011 r o wadze 2,65kg został złowiony na tym jeziorze.

Jakie duże potrafią być w tym jeziorze leszcze można się dowiedzieć z artykułu na poniższym linku do strony.

LESZCZE Z TONI NA JEZIORZE LIPCZYNO WIELKIE

Szczupaki na tym jeziorze potrafią być tak duże że podczas zacięcia i holu ryby stawiają taki wielki opór jakby przynęta o pień drzewa zahaczyła. Dla przykładu zapraszam do oglądnięcia poniższego filmiku z jednego dnia połowu na tym wspaniałym jeziorze.

 

Uwaga wędkarze!!!


Wyjątkowo w tym roku marzec/kwiecień 2015 (brak pokrywy lodowej) firma ECHO AQUSTIC przygotowuje specjalną ofertę na połów  mamy nadzieję dużych leszczy w miesiącu marzec-kwiecień-maj na jeziorze Lipczyno Wielkie.

Po ustąpieniu cienkiej pokrywy lodowej zaczynamy nęcenie wybranych stanowisk żerowania leszczy. Wędkowanie tylko z nami i jesteśmy jedyni na całym jeziorze. Na pewno nie pokażemy na wiosnę filmów z tegorocznych wiosennych połowów - udostępnimy je dopiero na koniec roku by nie zdradzać cudownych łowisk innym wędkarzom. Myślę że rekord Polski leszcza pod względem wagi może czuć się zagrożony.

SZCZUPAKOWE ELDORADO

 

Mapa batymetryczna:

lipczynod

Dane morfometryczne:

  • powierzchnia (ha) 155,0

  • głębokość maksymalna (m) 29,7

  • głębokość średnia (m): 9,0

  • długość maksymalna (m): 3000

  • szerokość maksymalna (m) 850

  • długość linii brzegowej (m) 7450

Ichtiofauna

struktura gatunkowa wg odłowionej masy

Wędkowanie z przewodnikiem tel. 507 785 753

 

  Licencje (opłaty) za połów ryb

 

Tagi: rekordowe leszcze złowione w miesiącu marzec, kwiecień, maj 2015 r.,zanęcanie, połów potężnych leszczy, potworów leszczowych, połów rekordów Polski leszcza, leszczów

Joomla 1.7 Templates designed by College Jacke